Wybieramy grzejnik do łazienki - jaki grzejnik wybrac?

Grzejnik to jeden z najważniejszych elementów aranżacyjnych łazienki. Może on pełnić różne funkcje, tj. ogrzewanie łazienki, suszarka dla ręczników. Obecnie na znaczeniu zyskuje także funkcja dekoracyjna. Podpowiadamy, jak wybrać grzejnik łazienkowy?

Na rynku dostępna jest szeroka gama grzejników łazienkowych, które wykonywane są z różnych materiałów i mają ciekawe kształty oraz kolory. Oprócz tego mogą być wyposażone w dodatkowe akcesoria, tj. uchwyty, grzałki elektryczne, wieszaki, a nawet lustra. Główną funkcją ogrzewania łazienkowego jest dostarczanie ciepła wnętrzu, jednak równie istotną wydaje się również funkcja suszarki dla ręczników. W nowoczesnych łazienkach coraz ważniejsza staje się także funkcja dekoracyjna, bowiem grzejnik najczęściej usytuowany jest w centralnej części pomieszczenia.


Modele grzejników łazienkowych

Klasyczne grzejniki łazienkowe mają budowę drabinkową i składają się zwykle z pionowych kolektorów, które połączone są poziomymi rurkami. Dzięki takiej konstrukcji grzejniki te są bardzo praktyczne (możliwość suszenia na nich ręczników) i łatwe w montażu. Na rynku dostepne są grzejniki o różnych kolorach i kształtach, co daje szerokie możliwości aranżacji wnętrza.


Do budowy grzejników wykorzystywane są miedziane lub aluminiowe rurki i profile stalowe posiadające zabezpieczenia antykorozyjne i powłoki wykończeniowe najwyższej jakość. Jest to ważne przez wzgląd na wilgoć panującą w łazienkach. Powłoki są chromowane, lakierowane, satynowane lub metalizowane.
Grzejniki posiadają także różne sposoby zasilania ich w ciepło. W ofercie sklepu z grzejnikami www.iterma.pl znajdują się grzejniki wodne, które zasilane są z instalacji centralnego ogrzewania oraz grzejniki elektryczne, zasilane grzałką elektryczną. Coraz większym zainteresowaniem cieszą też grzejniki wodno-elektryczne, które w trakcie sezonu grzewczego są zasilane ciepłem z instalacji c.o., a poza sezonem grzałką elektryczną. Tego typu rozwiązanie posiada liczne plusy, np. ciepła łazienka poza sezonem grzewczym, kiedy ogrzewanie domu czy mieszkania nie pracuje.


Dodatkowo takie grzejniki pełnią rolę suszarki na ręczniki całym rokiem. Wprawdzie grzałka elektryczna kojarzy się z wysokimi rachunkami za energię elektryczną, ale dzięki nowoczesnej regulacji temperatury i prostemu sterowaniu mogą takie nie być. Na rynku znajdziemy grzałki sterowane elektronicznie, pobierające tylko 0,1 W energii w stanie czuwania, co umożliwia optymalne zużycie energii, którego koszt w skali roku wyniesie 0,43 złotych.

 

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.