Jaką wannę wybrać do małej łazienki?

Nie każdy może cieszyć się luksusem posiadania dużej, przestronnej łazienki z miejscem na wolnostojącą wannę i kabinę prysznicową. Większość łazienek w Polsce nie pozwala na zamontowanie wanny i oddzielnego prysznica. Istnieje jednak wiele rozwiązań, które pomogą nam stworzyć stylową i funkcjonalną łazienkę na niewielkiej przestrzeni. Warto się z nimi zapoznać, jeżeli planujemy urządzanie lub remont łazienki. 

Kompaktowe wanny
W niektórych przypadkach mała łazienka ma tak ograniczoną przestrzeń, że wstawienie do niej wanny o standardowej długości nie jest w ogóle możliwe. Oczywiście, można w tej sytuacji zastanawiać się nad zakupem kabiny prysznicowej, ale wiele osób preferuje komfort związany z kąpielą w wannie i nie wyobraża sobie bez niej łazienki. Jeśli nasza przestrzeń nie pozwala na pełnowymiarową wannę, doskonałą alternatywą będzie dopasowanie odpowiedniej wanny kompaktowej. Takie wanny są krótsze, aby pasowały do mniejszych, węższych pomieszczeń. Jednak wewnętrzna przestrzeń do kąpieli w zupełności wystarczy, aby się odświeżyć i zrelaksować. W wannach kompaktowych możemy spodziewać się bardziej ściętych, „stromych krawędzi”. Pozwalają one stworzyć dodatkowe miejsce, które wanna traci na swojej długości. 

Wanny narożne
Wiele łazienek jest nie tylko ograniczonych przestrzenią, ale może też posiadać problematyczny układ i być kompletnie nieustawne. Narożna wanna to kolejna opcja dla małych łazienek, ponieważ wpasowuje się idealnie w narożną przestrzeń, przylegając jednocześnie do dwóch ścian. W przeciwieństwie do standardowych wanien, zaokrąglony narożnik nie wystaje i nie zaburza przestrzeni. Narożnik ten pozwala zaoszczędzić cenną powierzchnię, zapewniając dodatkową miejsce do poruszania się po łazience. Narożne wanny są dostępne w wersji lewostronnej lub prawostronnej, dzięki czemu możemy umieścić je w najlepszym rogu łazienki.

Wanny wolnostojące
W szerokiej ofercie sanitariatów znajdziemy obecnie bez trudu kompaktowe wersje wolnostojących wanien. Są idealne, jeśli nie chcemy, aby niewielka przestrzeń ograniczała nasz projekt. Wolnostojąca wanna dodaje luksusu i elegancji każdej przestrzeni. Niewielkich rozmiarów wolnostojąca wanna to idealny punkt centralny pomieszczenia. Wstawiając ją do wnętrza jesteśmy w stanie stworzyć naprawdę stylową łazienkę. Jednak trzeba poważnie zastanowić się nad rozmieszczeniem pozostałych sanitariatów. Nie pozostanie nam przecież zbyt dużo wolnej przestrzeni. Nasze problemy mogą rozwiązać ścienne toalety i umywalki. To świetne rozwiązanie oszczędzające miejsce. 

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 539 810 528

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.