Najpopularniejsze rodzaje kabin prysznicowych

Nieodłącznym elementem współczesnej łazienki jest wygodna kabina prysznicowa, która pozwala na szybkie odświeżenie się przed wyjściem do pracy. Jej wybór jest niezwykle istotny, ponieważ warunkuje nasz codzienny komfort i optymalne wykorzystanie przestrzeni łazienkowej. Bardzo ważne jest, aby kabina była funkcjonalna oraz dopasowana do wielkości pomieszczenia. W sklepie pekado.pl znajdziesz bogatą ofertą różnego rodzaju kabin prysznicowych, które sprawią, że twoja łazienka stanie się wyjątkowym miejscem wytchnienia i relaksu.

Prysznice sprawdzają się szczególnie dobrze w małych łazienkach, ale również w tych dużych, gdzie z powodzeniem mogą sąsiadować z wanną bądź stać się jej częścią. Obecnie rynek oferuje rozmaite kabiny prysznicowe, które można dostosować do wymagań użytkowników oraz aranżacji łazienki. Najważniejsze jest jednak to, aby przy zakupie kierować się głównie funkcjonalnością kabiny. Powinna ona zajmować stosunkowo niedużo miejsca względem całej powierzchni łazienki. Powinna również pozwalać na swobodne ruchy oraz być łatwo dostępna.

Kabiny narożne
Obecnie jest to najpopularniejsza forma kabin prysznicowych, co wynika zapewne z tego, że łatwo dopasować ją do każdego pomieszczenia oraz pomaga zaoszczędzić wiele miejsca. Takie kabiny montowane są w rogu łazienki, co pozwala na maksymalne zagospodarowanie miejsca. Znajdziemy je w różnych kształtach od półokrągłych, kwadratowych, wielokątnych czy tzw. ścianek. Dodatkowo możemy zdecydować się na wersję z brodzikiem lub bez.

Kabiny wolnostojące
Te kabiny wyglądają bardzo efektownie, ale sprawdzają się wyłącznie w dużych łazienkach. Wówczas kabina nie styka się z żadną ze ścian łazienki. Należy również dodać, że takie rozwiązanie wymaga zastosowania specjalnej instalacji wodnej doprowadzającej wodę oraz ją odprowadzającej. Taka kabina może stanowić mocny akcent aranżacji wnętrza, wokół którego zorganizowana zostanie przestrzeń łazienkowa, zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i dekoracyjnym.

Kabiny przyścienne

W tego rodzaju kabinach jedna ściana styka się z inną, na której zamontowana jest bateria. Wówczas najczęściej wystarczy zamknięcie całości dwoma lub jedną ścianą prysznicową. W tym rozwiązaniu świetnie sprawdzają się brodziki półokrągłe, wielokątne lub prostokątne.


Kabiny wnękowe


Typ wnękowych kabin prysznicowych polega na zamontowaniu drzwi, podczas gdy całą resztę stanowi wnęka. Ta może być już gotowa i wtórnie wykorzystana lub specjalnie zbudowana. Bardzo często stosuje się wówczas luksfery, które dają wyjątkowy efekt estetyczny.


Co jeszcze?


Do najbardziej typowych wymiarów kabin zalicza się 80x80 cm i 90x90 cm o wysokości 175, 180 bądź 185 cm. Wszystkie są dopasowane do brodzików. Obecnie panuje wyraźny trend wypierania kabin kwadratowych i prostokątnych na rzecz owalnych, które zajmują zdecydowanie mniej miejsca.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.