Dlaczego warto zdecydować się na prysznic w łazience?

prysznic w łazience

Wiele osób nie wyobraża sobie łazienki bez prysznica. Prysznic to przede wszystkim ogromna wygoda. Dodatkowo prysznic jest rozwiązaniem ekonomicznym i przyjaznym dla środowiska, ponieważ podczas szybkiego prysznica zużywamy zdecydowanie mniej wody, niż w trakcie kąpieli w wannie. Oszczędzamy także energię potrzebną do jej nagrzania. Przedstawiamy podstawowe zalety posiadania prysznica.

Oszczędność przestrzeni

Małe łazienki są dosyć problematycznym miejscem do urządzania. Wanna i prysznic zabierają sporo z i tak już ograniczonego miejsca. Kabina prysznicowa jest idealnym rozwiązaniem, jeśli przestrzeń w łazience nie pozwala na posiadanie zarówno prysznica, jak i wanny. Kabina prysznicowa wymaga mniej miejsca, niż najmniejsza nawet wanna. Chyba, że zdecydujemy się na wyjątkowo obszerny model. Dostępnych jest wiele uniwersalnych opcji, takich jak kabiny narożne, które oszczędzają mnóstwo dodatkowej przestrzeni na podłodze i ścianie.

Wszechstronność

Idealnie kwadratowa łazienka to w dzisiejszych czasach rzadkość. W rzeczywistości łazienki mają wiele kształtów i rozmiarów, więc niezależnie od tego, jaką przestrzeń mamy do zagospodarowania, z pewnością znajdziemy modele idealnie pasujące do naszego projektu łazienki. Niektóre kabiny prysznicowe są zaprojektowane tak, aby można je było wsunąć w rogi lub wnęki pomieszczenia, które zazwyczaj pozostają niewykorzystane.

Wiele kabin prysznicowych można dostosować do własnych potrzeb. Na przykład, jeśli brakuje nam miejsca, możemy zastąpić tradycyjne drzwi zawiasowe, drzwiami przesuwanymi. Ewentualnie, jeśli mamy wannę w łazience i rozważamy zastąpienie jej prysznicem, możemy łatwo zamontować kabinę prysznicową bez potrzeby wprowadzania zbyt wielu dodatkowych zmian w przestrzeni.

Kabiny prysznicowe dla wymagających

Podczas, gdy wielu ludzi woli zrelaksować się w wannie po długim dniu w pracy, odpowiedni rodzaj prysznica może zaoferować tyle samo luksusu i relaksu. Za pomocą odpowiedniej kabiny prysznicowej możemy przekształcić swoją łazienkę w pięciogwiazdkowe spa. Bardzo ciekawą opcją są kabiny z hydromasażem. Wyposażone są one w specjalne panele do hydromasażu. Bez względu na to, jak dużą łazienkę posiadamy możemy cieszyć się drobnym smaganiem wody lub biczami wodnymi, które fantastycznie rozluźniają mięśnie i przynoszą prawdziwy relaks. Działają także korzystnie na naszą skórę. Coraz popularniejszym rozwiązaniem są również deszczownice, dające efekt przyjemnej mgiełki zraszającej ciało. Czy trzeba czegoś więcej, aby zrelaksować się po męczącym dniu?

Partner merytoryczny: Zjawiskowydom.pl

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 539 810 528

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.