Akcesoria łazienkowe a dekoracja łazienki

Łazienka jest niczym innym, jak naszym domowym SPA. To tutaj zażywamy kąpieli po ciężkim dniu i relaksujemy się, nabierając sił na realizację kolejnych obowiązków. Warto więc zadbać, aby przestrzeń łazienkowa nie była tylko funkcjonalna, ale również estetyczna. Jak to zrobić? Przecież nie chcesz wstawić ozdób salonowych do toalety! W tej roli świetnie sprawdzą się akcesoria łazienkowe, jak mydelniczki, dozowniki na płyny czy kubki na szczoteczki do mycia zębów. Właściwy dobór tych elementów pod kątem praktycznym oraz dekoracyjnym może odmienić oblicze naszej łazienki.

Dekorując wnętrze swojej łazienki postaw na spójność oraz subtelne wydobycie jej funkcjonalności. Nie chodzi o to, aby wstawiać do środka obrazy i figurki. Jeśli wnętrze posiada neutralne barwy skontrastuj je używając mydelniczki i dozownika na płyn w intensywnej barwie. Do łazienki możesz również wprowadzić kwiatek i kilka świec zapachowych. Resztę uroku lepiej jednak wydobyć poprzez zastosowanie ładnych akcesoriów łazienkowych, wykonanych z wysokiej jakości materiałów. Warto też podkreślić, że poza walorami estetycznymi, akcesoria te pozwalają również utrzymać łazienkę w czystości. Oto, czego nie może zabraknąć w Twojej łazience.

Mydelniczka
Mydło działa tak, że tłuszcz i substancje zagęszczające w nim zawarte rozpuszczają się pod wpływem wody. Kiedy więc położymy je bezpośrednio na umywalce szybko zauważymy na niej brzydkie ślady, które wcale nie tak łatwo usunąć. Na szczęście wystarczy nam mydelniczka, aby pozbyć się tego problemu. Ktoś może zaznaczyć, że mydła tworzą wyżej opisany osad również na mydelniczkach, jednak są one o wiele łatwiejsze w czyszczeniu niż szorowanie tłustych śladów z umywalki lub wanny. Za korzystaniem z mydelniczki przemawiają również względy dekoracyjne. Może być ona kolorowa o wyjątkowej formie, co sprawi, że korzystanie z łazienki będzie o wiele przyjemniejsze zarówno dla gości, jaki i domowników. Wybór formy mydelniczki będzie zależał od warunków, jakie panują w naszej łazience. Ze względu na sposób montażu wyróżnia się mydelniczki wolnostojące oraz przytwierdzane do ściany na stałe. Jeśli chodzi o materiał, z jakiego jest wykonana możemy mówić o ceramice, drewnie, szkle, silikonie, plastiku, porcelanie, kamieniu, metalu oraz gąbce.

Dozownik na płyny
Jeśli mimo to nie chcesz czyścić mydelniczki z zabrudzeń lub nie lubisz używać kostki mydła, możesz zainwestować w dozownik na mydło lub jakiś inny płyn, np. żel do mycia twarzy. Plusem jest to, że mydło nie styka się z żadną zewnętrzną powierzchnią, a więc nie pozostawia tłustych zabrudzeń. Dozowniki przyjmują rozmaite kształty i kolory, które powinny współgrać z innymi elementami, jak np. kubek na szczoteczkę do zębów. Materiały, z których wykonuje się dozowniki są takie same, jak w przypadku mydelniczek.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.