Wybieramy kosze do łazienki

Zarówno kosz na pranie, jak i kosz na śmieci są tymi elementami łazienkowymi, do których nie przywiązujemy na co dzień zbyt dużej uwagi, jednak w zasadzie trudno bez nich się obyć. W ofercie Pekado znajdziemy wiele ciekawych rozwiązań, jaki jednak model będzie idealny właśnie do Twojej łazienki? Oto kilka porad, którymi warto kierować się przy wyborze koszy do łazienki.

Kosze, w których zbieramy brudną odzież, jak i toaletowe śmieci powinny być praktyczne, łatwo dostępne i wykonane z niebrudzących się materiałów. Oczywiście często mogą stanowić też ciekawą ozdobę łazienki oraz element aranżacji wnętrza. Wszystko zależy od Twojej wyobraźni. Pamiętaj jednak, że w kwestii akcesoriów łazienkowych należy postawić przede wszystkim na funkcjonalność.

Kosze na pranie
Dostępne pojemniki na pranie różnią się między sobą gabarytami, formą oraz materiałem z którego są wykonane. Znajdziemy więc małe i duże, prostokątne i owalne, ratanowe i plastikowe, filcowe i bawełniane. Tak naprawdę jednak to, jaki kosz wybierzemy powinno zależeć od częstotliwości prania. A zatem jeśli kosz kupuje członek dużej rodziny, powinien zdecydować się na model pojemny, w którym łatwo zmieszczą się wszystkie brudne ubrania. Następnie warto zwrócić uwagę na pokrywę. Tutaj znowu wybór jest szeroki: od pojemników i skrzynek do toreb, z pokrywą górną lub bez. Przykrycie jest istotne, ponieważ pozwala na dyskretne przechowywanie brudnej odzieży. Równie ważne są uchwyty. Chodzi o sytuację, kiedy pralka i pojemnik znajdują się w oddzielnych pomieszczeniach, wtedy pojemnik z uchwytami ułatwi jego przenoszenie. Nie możemy zapomnieć również o wentylacji. Otóż wentylowane wnętrze, czyli otwory w obudowie pojemnika, zapewniają właściwą cyrkulację powietrza i zapobiegają rozwojowi pleśni. W małych łazienkach przydatna może okazać się też funkcja siedzenia.

Kosze na śmieci
Jest to niezbędne wyposażenie łazienki, które pozwala na jej swobodne użytkowanie. Przed zakupem warto przemyśleć sprawę jego lokalizacji i wyglądu. Otóż łazienkowe kosze na śmieci powinny być dyskretne, jednocześnie jednak łatwo dostępne. Szukając kosza na śmieci powinniśmy kierować się ogólną aranżacją łazienkowego wnętrza. Dobrze dobrany pojemnik zlewa się z tłem i nie rzuca się w oczy. Do najpopularniejszych materiałów, z których wykonywane są łazienkowe pojemniki na śmieci należy metal i plastik. Kosze metalowe są dosyć uniwersalne. Ich srebrzysta i połyskliwa powierzchnia jest bardzo łatwa w utrzymaniu i świetnie sprawdza się w większości łazienkowych wystrojów. Kosz na śmieci powinien być zlokalizowany niedaleko od umywalki. Warto również pamiętać o tym, aby jego wygląd był dopasowany kolorystycznie do otoczenia, w jakim będzie się znajdował.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.