Nowoczesne modele pralek – jaką wybrać?

Porównanie nowoczesnych pralek do ich poprzedniczek sprzed kilkunastu lat, to jak zestawienie ze sobą nowoczesnego samochodu hybrydowego z maluchem. Współczesne modele pralek zapewniają swoim użytkownikom szereg przydatnych funkcji, które niejednokrotnie potrafią zaskoczyć. Czym wyróżniają się nowoczesne modele pralek i jakie udogodnienia warto brać pod uwagę przy ich zakupie?

Inteligentna bestia
Pralka już dawno przestała być prostym urządzeniem z bębnem i podłączoną wodą. Współczesne modele posiadają bardzo rozbudowane panele sterowania i dziesiątki programów, które można z łatwością dopasować do potrzeb, rodzaju tkanin czy poziomu zabrudzeń. Jednak to nie wszystko! Pralka stała się sprzętem, który potrafi się z nami komunikować. Wszystko za sprawą technologii Smart Touch, umożliwiającej interakcję urządzenia z użytkownikiem. Pośrednikiem jest specjalna aplikacja, którą instalujemy na smartfonie z Androidem. Możemy sterować pralką będąc poza domem. Mamy także możliwość kontroli liczby cykli prania wykonanych w danym czasie lub programie. Pralka zaalarmuje nas, gdy włożymy do bębna zbyt dużą ilość ciężkich rzeczy, gdy zaistnieje konieczność wymiany filtra lub wystąpią jakieś usterki mechaniczne. Każde takie powiadomienie wyświetli się na ekranie naszego smartfona.

Model idealnie dopasowany do potrzeb
Spersonalizowane opcje najnowszego sprzętu to szansa na znalezienie pralki idealnie dopasowanej do naszych potrzeb i stylu życia. Nasz dom m jest pełen czworonożnych przyjaciół? Zwierzęta w domu oznaczają sporą ilość sierści na ubraniach. Bez trudu znajdziemy pralkę z systemem usuwania sierści. Ciekawą opcją jest funkcja Add Wash. To doskonała opcja dla zapominalskich, którzy już w trakcie prania przypominają sobie o czystym t-shircie potrzebnym na jutro czy znajdują obok łóżka parę brudnych skarpet. Dzięki specjalnemu okienku można dorzucić te rzeczy do prania nie ryzykując zalania podłogi. 

Jaki jest koszt nowoczesnej pralki
Rozpiętość cenowa najnowszych modeli pralek jest naprawdę szeroka. Podczas, gdy podstawowe wersje kupimy za 1000 do 1500 zł, nowocześniejsze modele mogą być o wiele droższe. W zamian otrzymujemy sprzęt energooszczędny pozwalający zaoszczędzić na wodzie oraz rachunkach za energię elektryczną. Chociaż na wstępie inwestujemy więcej, koszty eksploatacji takiego urządzenia zachęcają do jego zakupu. Ciekawą i proekologiczną opcją są modele pralek umożliwiające pranie przy użyciu mniejszej ilości detergentów lub bez nich. Modele reprezentujące wyższą półkę cenową posiadają o wiele trwalszą obudowę i mniejszą podatność na drgania w trakcie wirowania. 

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.