Suszarka automatyczna - czy warto inwestować?

Suszenia prania w domu może być nieco problematyczne. Trudno za każdym razem, kiedy robimy pranie rozkładać dużą suszarkę do ubrań, która zajmuje sporą ilość miejsca i nie wygląda zbyt estetycznie. Na umieszczenie jej w łazience, ze względu na ograniczoną przestrzeń, nie wiele osób może sobie pozwolić. Wywieszenie prania na zewnątrz to doskonała opcja. Rzeczy schną szybko i pięknie pachną, ale co zrobić w trakcie deszczowych lub bardzo wietrznych dni, kiedy suszenie ubrań na dworze nie wchodzi w ogóle w rachubę? Nic dziwnego, że coraz częściej w naszych domach pojawia się dodatkowe urządzenie. Jest nim suszarka automatyczna. Jak każdy sprzęt ma swoje zalety i wady. 

Zalety posiadania suszarki automatycznej
Po pierwsze sami wybieramy, co wysuszyć i kiedy. Wyobraźmy sobie sytuacje, w której musimy pojawić się na rozmowie kwalifikacyjnej, a nasza jedyna biała koszula jest właśnie świeżo wyprana i całkowicie mokra. Wystarczy wrzucić ją do bębna suszarki, by po jakimś czasie cieszyć się suchym ubraniem. Posiadając tego typu urządzenie zaoszczędzamy sporo czasu i wysiłku. Wszystko, co musimy zrobić, to włożyć odzież do suszarki i pozwolić jej całkowicie wyschnąć. To ogromny komfort. Dzięki suszarce bębnowej nasz dom staje się bardziej schludny. Znikają stojaki, suszarki, i sznurki na pranie zajmujące przestrzeń w domu i ogrodzie. W przypadku bardzo małego mieszkania to ogromny plus. Wysuszone ubrania są łatwiejsze do prasowania. Suszarki zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zapobiegać wymięciu tkanin. W wielu przypadkach prasowanie w ogóle nie jest potrzebne. Nie ma również potrzeby sprawdzania prognozy pogody i planowania prania na konkretny dzień. Nie ma znaczenia, czy dzień będzie deszczowy, czy zimny. Kiedy mamy suszarkę, będziemy mieć ciepłe, suche ubrania przez cały rok.

Wady suszarki automatycznej
Największą wadą jest wysoka cena suszarek automatycznych. W przypadku sprzętu dobrej jakości, który ma nam posłużyć przez długie lata, musimy liczyć się z dużym jednorazowym wydatkiem na ten cel. Choć istnieje możliwość zakupu suszarki w systemie ratalnym. Koszty wiążą się nie tylko z zakupem samego urządzenia, ale również jego eksploatacją. Kupując suszarkę należy uwzględnić koszty zwiększonych rachunków za energię elektryczną, a także koszty regularnej konserwacji i ewentualnych napraw. Przed zakupem upewnij się, jesteśmy w stanie pokryć te wydatki, aby nie było żadnych nieprzyjemnych niespodzianek. Suszenie na powietrzu jest delikatniejsze dla ubrań. W trakcie suszenia w suszarce należy uważać, aby nie uszkodzić odzieży. Konieczne jest uważne czytanie etykiet każdego elementu odzieży, aby upewnić się, że można go suszyć w suszarce bębnowej.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.