Najlepsze lampy wiszące do kuchni – jak wybrać?

Kuchnia powinna być funkcjonalnym miejscem, w którym nie tylko będzie panował nowoczesny i modny wystrój, ale również domowy klimat. Przygotowujemy w niej posiłki dla siebie i domowników, obcując tym samym z wysokimi temperaturami, ostrymi narzędziami i żywnością. Warto więc zwrócić również uwagę na bezpieczeństwo. Jeżeli chcemy mieć pewność, że nic nam się nie stanie i będziemy widzieć, co robimy, musimy pamiętać o oświetleniu – i to pod wieloma kątami.

Czy lampy wiszące do kuchni to dobry wybór? Jeśli tak, to jaki model wybrać i gdzie go zamontować? Spieszymy z odpowiedzią. Mamy nadzieję, że dzięki temu każdy nasz czytelnik pozna odpowiedź na swoje pytania, a same zakupu staną się nie tylko przyjemnością, ale również zajmą o wiele mniej czasu.

Nowoczesne lampy wiszące do nowoczesnej kuchni

Nowoczesność to minimalizm, skromność i jasne kolory, które kontrastują z czarnymi lub metalowymi wykończeniami. Czy lampy wiszące do kuchni wpisują się w kanon takiej aranżacji? Tak, lecz jest jeden warunek. Jest nim oczywiście przestrzeń. Jeśli kuchnia jest duża, a Ty dysponujesz funkcjonalną wyspą lub stołem jadalnym na środku pomieszczenia, nad nimi możesz umieścić tego typu oświetlenie, by wyglądało ono elegancko. Interesującą propozycją są lampy w czarnym kolorze, które przez swój mocno zagięty fason, będą rzucać światło punktowo na środek stołu.

Klasycznie dla stonowanych wnętrz

Przy ciepłym stylu wykończenia, można pozwolić sobie na nieco więcej “luzu” względem wyboru komponentów. W stylu retro możemy poszukać nawet lampy, która będzie przypominać starodawne konstrukcje z mieszkań naszych dziadków. Takie połączenia powinna być dość zaskakujące dla wszystkich. Jeśli jednak stawiasz na bezpieczeństwo, to wybierz kremowe produkty, doskonale pasujące do brązowych ścian lub drewnianych mebli.

Czy montować lampy w niewielkich kuchniach?

Każdy zapalony kucharz marzy o przestrzeni dopasowanej do potrzeb. Oznacza to nie tylko nowoczesne wyposażenie, ale również przestrzeń roboczą, blaty itp. Dzięki temu w wygodny sposób przygotuje składniki, by później wszystko połączyć w pyszny posiłek. Nie każdy może jednak pozwolić sobie na imponujący metraż kuchni, mieszkając w niewielkim mieszkaniu usytuowanym w bloku. Czy warto w takich momentach montować lampy wiszące do kuchni? Otóż jeśli będą one niewielkie i bogato zdobione, nie powinny stać się przytłaczające. Doskonałym przykładem są modele w stylu skandynawskim, które charakteryzują się niezwykle delikatnym i subtelnym designem.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 727 977 788

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.