Fornirowane meble kuchenne

Choć meble fornirowe nie są modne już od dłuższego czasu, jednak wciąż mają wielu zwolenników. Zastanawiając się jakie meble wybrać do kuchni, czy to drewniane, czy z płyty warto również, rozważyć meble z forniru, ponieważ mają wiele zalet. Na początku warto dowiedzieć się czym fornir dokładnie jest. Jest to rodzaj okleiny, cienkich płatów drewna, najczęściej grubego na kilka milimetrów. Są wytwarzane z dębu, buku, jesionu lub sosny. Ponieważ wierzchnia warstwa mebli jest produkowana z drewna, dlatego fronty mogą ciemnieć, żółknąć, jaśnieć - będą się zachowywały podobnie jak zwykle drewniane wyposażenie.

Fornirowe meble są produkowane z drewna wysokiej jakości, dlatego mogą służyć przez wiele lat. Meble nie pękają, nie zmieniają swojego pierwotnego kształtu, nie reagują w żaden sposób z żywnością, są bardzo odporne na zarysowania, a jednocześnie tańsze od drewnianych mebli. Do największych zalet fornirowanych mebli kuchennych należy zaliczyć to, że są wyjątkowo trwałe, dlatego znakomicie sprawdzają się w kuchni, gdy w trakcie gotowania zmienia się temperatura otoczenia, panuje duża wilgotność. Meble po kilku latach użytkowania można odnowić poprzez zeszlifowanie wierzchniej warstwy i nałożenie nowego forniru - dzięki temu, niewielkim kosztem stare meble mogą wyglądać jak nowe. Jeżeli zdecydujemy się na fronty z naturalnego drewna, kuchnia z takimi meblami będzie wyglądać klasycznie i szlachetnie, posiadając naturalny urok drewna. Choć fornirowane meble nie należą do najtańszych, jednak warto je rozważyć ze względu na wysoką jakość.

Otomeble.pl

Komentarze:

 

Mebelki bardzo fajne, to fakt, chociaż z cenami to czasem różnie bywa, sklepy potrafią sobie trochę za nie zaśpiewać. Ale na otomeble akurat cenki mają fajne

Dodaj komentarz:

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.