Wybieramy blat kuchenny

Coraz to bardziej popularnym rozwiązaniem stosowanym w naszych kuchniach jest blat. Jest on bowiem niezwykle praktyczny, a do tego może być bardzo ciekawym elementem wystroju naszego wnętrza jeśli zarówno on jak i meble kuchenne będą dobrze dobrane do siebie. Obecnie na rzecz dodatkowego blatu bardzo wiele osób rezygnuje nawet ze stołu w kuchni, a zamiast zwykłych, tradycyjnych krzeseł stawia na tak zwane stołki barowe, które są bardzo modne i ciekawie wyglądają w nowoczesnym wnętrzu.

Powstaje jednak zasadnicze pytanie na temat tego, jaki dokładnie blat wybrać, a nie da się ukryć tego, że wybór mamy naprawdę ogromny. Możemy przykładowo zdecydować się na jedną z najtańszych opcji czyli blat z płyty MDF czyli z płyty pilśniowej. Jeśli taki blat będzie właściwie wykonany i dobrze zabezpieczony to jest szansa, że posłuży nam przez jakiś czas. Jeśli jednak uszkodzimy go w jakiś sposób i dostanie się do niego woda, o co w kuchni wcale nie jest trudno, blat może zacząć nam gnić. Inna opcja to blat szklany. Jest to szalenie ciekawy pomysł, który absolutnie fantastycznie sprawdzi się w bardzo nowoczesnych wnętrzach, ale nie ma co ukrywać, że możemy mieć pewne problemy z utrzymaniem takiego blatu w czystości, ponieważ jeśli źle go umyjemy, pozostaną na nim nieestetyczne ślady.

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest blat wykonany z naturalnego kamienia jak przykładowo marmur czy granit. Oczywiście nikomu nie trzeba mówić, iż jest to rozwiązanie dość kosztowne, ale prawda jest taka, że są to materiały niezwykle wytrzymałe dlatego też taki blat może służyć nam zupełnie niezawodnie przez bardzo wiele lat i do tego nie straci na swoim uroku. Rzecz jasna ostateczna decyzja należy do nas, ale zanim dokonamy jakiegokolwiek wyboru warto dobrze wszystko przemyśleć, aby później niczego nie żałować.

Komentarze:

 

Moim zdaniem podstawą jest to, aby był po prostu wytrzymały

Dodaj komentarz:

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.