Najlepsze białe stoły do jadalni

​Salon i jadalnia to szczególne pomieszczenia w każdym domu. To tam przyjmujemy gości, spędzamy czas w rodzinnym gronie, omawiamy przeróżne tematy i podejmujemy decyzje. Dlatego ważne jest, aby urządzić te przestrzenie nie tylko w sposób miły dla oka, ale i komfortowy. Jak urządzić jadalnię i co jest szczególnie istotne przy wyborze idealnego stołu?

Na co zwrócić uwagę wybierając stół do jadalni?

Od kilku lat dużą popularnością cieszą się białe stoły do jadalni. Jak wiadomo, biel jest kolorem uniwersalnym i znakomicie dopasuje się do każdego zestawienia kolorystycznego. Oznacza to, że nawet gdy na przestrzeni lat zechcemy zmienić styl czy kolorystykę mieszkania, dotychczasowe meble wciąż będą pasować. Stół w tym kolorze znakomicie sprawdzi się we wnętrzach w romantycznym stylu prowansalskich, jak i tam gdzie priorytetem jest monochromatyczność i minimalizm.

Co z kształtem? Bardzo dobrze sprawdzają się stoły okrągłe, jednak jest to propozycja stworzona do dużych jadalni. Jeżeli nie dysponujemy nadmiarem miejsca, lepszym pomysłem będzie zdecydowanie się na stół prostokątny. W przypadku niewielkich jadalni, aby optycznie powiększyć pomieszczenie warto zdecydować się na jasne kolory ścian, jak i jasne meble jak np. wspomniane już białe stoły do jadalni.

Kolejny aspekt, który warto mieć na względzie to fakt, ile osób ma on pomieścić. Każdy domownik powinien mieć do dyspozycji odpowiednią ilość miejsca, tak aby móc zjeść posiłek bez ryzyka trącania się łokciami. Jeżeli od czasu do czasu przyjmujemy w domu większą ilość gości, można wybrać model z dostawkami, dzięki czemu w prosty sposób będzie można powiększyć stół w razie potrzeby.

Przy doborze wymiarów stołu należy wziąć pod uwagę również krzesła - czy bez problemu da się je wsunąć pod spód, czy może będą o siebie zawadzać. Przestrzeń i meble należy również zaplanować tak, aby było wystarczająco dużo miejsca by swobodnie odsunąć krzesło przy zasiadaniu do lub wstawaniu od stołu. Dzięki temu, nie tylko wzrośnie komfort użytkowania, ale i zapobiegniemy obijaniu krzeseł jak i ścian.

Drewniane meble w przytulnej jadalni - jak o nie dbać?

Jeżeli chodzi o produkcję mebli do jadalni, jak dotąd żaden materiał nie może się równać z prawdziwym, dobrej jakości drewnem. Stoły dębowe lub sosnowe cechuje nie tylko niesamowita trwałość, ale i niebanalny, reprezentacyjny wygląd, który podkreśli charakter całego wnętrza. O uroku takich mebli w dużej mierze stanowią widoczne słoje drewna, dlatego wybierając białe stoły do jadalni, warto wybierać spośród tych pomalowanych farbą wodną, dzięki czemu struktura drewna w dalszym ciągu jest doskonale widoczna mimo położenia koloru.

Aby drewniany stół prezentował się jak najlepiej przez długie lata, należy pamiętać o kilku aspektach. Przede wszystkim, nie powinno się na nim stawiać naczyń gorących lub wilgotnych. Dlatego, warto zaopatrzyć się w podkładki, które oprócz ochrony stołu, mogą również stanowić ciekawy element dekoracyjny. Do czyszczenia stołu należy używać delikatnych środków i miękkich ściereczek.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.