Jak uniknąć bałaganu w kuchni?

Kuchnia​Kuchnia to pomieszczenie, w którym nietrudno o bałagan. Związane jest to z faktem, iż każdego dnia to właśnie tutaj przygotowujemy poszczególne posiłki, a następnie spożywamy je wraz z pozostałymi domownikami. Na szczęście, pamiętając o kilku podstawowych zasadach, jesteśmy w stanie z łatwością zapanować nad kuchennym nieporządkiem.

Kuchnia to pomieszczenie, w którym nietrudno o bałagan. Związane jest to z faktem, iż każdego dnia to właśnie tutaj przygotowujemy poszczególne posiłki, a następnie spożywamy je wraz z pozostałymi domownikami. Na szczęście, pamiętając o kilku podstawowych zasadach, jesteśmy w stanie z łatwością zapanować nad kuchennym nieporządkiem.

Najważniejsze są odpowiednio zaprojektowanie meble kuchenne na wymiar, które pozwolą na dobrą organizację w kuchni. Dlatego warto zadbać o to, by w kuchni znalazła się wystarczająca ilość szafek oraz szuflad kuchennych (w drugich z nich warto umieścić specjalne organizery ułatwiające segregację poszczególnych akcesoriów). Znakomicie sprawdzą się one do przechowywania naczyń oraz produktów spożywczych, bez konieczności eksponowania ich na blacie czy półkach. Bardzo praktycznym rozwiązaniem są szafki typu cargo, czyli wysuwane od przodu na całej długości, z zamocowanym w ich wnętrzu koszem, z pomocą których z łatwością zagospodarujemy wąskie szczeliny między większymi meblami. Kolejna propozycja to szafki kuchenne narożne, które pomieszczą duże garnki oraz patelnie.

Zamiast układać przybory kuchenne w sterty, zainwestujemy w wieszak czy magnetyczne listwy, na których umieścimy poszczególne akcesoria. To sprawdzony sposób na zaoszczędzenie miejsca w kuchni i sprawienie, by prezentowała się ona w pełni schludnie. Ulubione filiżanki, szklanki oraz kubki przechowywać możemy natomiast na stojaku.

Do przechowywania produktów spożywczych takich, jak kawa, herbata czy cukier najlepiej wykorzystać gustowne pojemniki. Do ich produkcji wykorzystuje się materiały takie, jak szkło czy plastik; mogą być one kolorowe lub przezroczyste. Warto zadbać o to, by takie pojemniki były dopasowane do stylu, w jakim została zaaranżowana kuchnia i poszukać odpowiednich dodatków do domu w internecie. Jedynie wówczas całość wyglądać będzie schludnie. Do zalet tego typu pojemników zaliczyć można również fakt, iż przechowywane w nich produkty spożywcze na długi czas zachowują swoją świeżość i zyskują skuteczną ochronę przed wilgocią czy zanieczyszczeniami.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 727 977 788

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.