Aneks kuchenny. Mała kuchnia też może być wygodna!

Aneksy kuchenne najczęściej znajdują się w niewielkich mieszkaniach. Jednak nawet posiadając tylko kilka metrów kwadratowych do zagospodarowania jako naszą przestrzeń kuchenną, możemy to zrobić tak, aby aneks sprawdzał się jako miejsce bardzo wygodne, gdzie gotuje nic nie przeszkadza w przygotowaniu posiłków. Najlepiej jeśli mamy do dyspozycji dłuższą ścianę, gdzie postaramy się pomieścić wszystkie niezbędne sprzęty. W przypadku tak małej przestrzenie trzeba maksymalnie wykorzystać każdy centymetr. Jednak tutaj trzeba też uważać. Jeżeli zdecydujemy się na ścisłą zabudowę górnych szafek, aż pod sufit efekt może być przytłaczający. Zamiast tego dolne szafki powinny być odpowiednio głębokie, tak aby zmieściły się tam wszystkie potrzebne drobiazgi. Górne szafki powinny być przeszklone, mogą też je zastępować półki. Jeżeli pomimo tego zdecydujemy się na klasyczne szafki zabudowa nie powinna sięgać pod sam sufit.

Jeżeli chcemy zaoszczędzić miejsce zamiast tradycyjnych drzwiczek można zamontować zamykane na żaluzje lub rolety. Skupiając się na urządzeniu aneksu powinniśmy cały czas pamiętać o ergonomiczności przestrzeni - sztuką jest urządzić aneks tak, aby kuchenne czynności mogły być wykonywane szybko, bez zbędnego marnowania czasu. Jeżeli nie mamy dość miejsca, aby zmieścił się nawet mały stół, konieczny jest blat - miejsce, gdzie będzie można przygotowywać posiłki. Blat może być nawet wysuwany, jest to kolejny pomysł, który zaoszczędzi nam cenne miejsce. Można też szukać wszelkich nowinek technicznych n. urządzenie łączące w sobie zmywarkę z kuchenką - rzeczy typu 2w1 idealnie nadają się, kiedy mamy mało miejsca. Aneks kuchenny dobrze będzie wyglądał w jasnych, błyszczących kolorach, dzięki grze świateł będzie sprawiał wrażenie przestronnego.

Komentarze:

 

No pewnie, że może być! My też mamy małą kuchnie i jest urządzona tak, że sprawdza się idealnie!

Dodaj komentarz:

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.