Nowoczesna kuchnia czy tradycyjna, który styl wybrać?

Właśnie kupiłaś mieszkanie i pierwsze o czym myślisz to urządzenie własnej kuchni. Wszak to właśnie to miejsce jest faktycznym sercem każdego domu. Tutaj nie tylko przygotowujesz posiłki, lecz również spotykasz się z rodziną i przyjaciółmi, spędzasz wieczory z ukochanym, czy po prostu odwiedzasz ją w nocy po małe co nie co. Niezależnie od tego, ile czasu tam spędzasz, chcesz, by w pełni oddawała ducha domu i przede wszystkim, była modna przez długie lata. Jak to zrobić?

Kuchnia na wysoki połysk

Wielu jest w Polsce miłośników nowoczesnego stylu. Nic dziwnego, jest prosty, czysty i pozwala właściwie na dowolną aranżacje wnętrza. Chociaż krytykowany jest za swoistą surowość, to właśnie ona przekonuje do siebie tak wiele osób. Jeśli nie lubisz zbędnego zagracenia niepotrzebnymi bibelotami i sprzętem domu, a tym bardziej kuchni, klasyczne fronty na wysoki połysk bez klamek będą dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Tak zaaranżowana kuchnia sprawia (szczególnie gdy wybierzesz jasne odcienie mebli), że pomieszczenie wydaje się większe i bardziej uporządkowane. Co więcej, nowoczesne meble są bardzo pojemne, każdy moduł może być dowolnie zaaranżowany, a przede wszystkim, są bardzo proste w utrzymaniu w czystości. Do tego odpowiednie oświetlenie, prosty wystrój i kuchnia, która będzie modna przez wiele lat, gotowa!

Sielska i rustykalna kuchnia

Niemniej jednak, jak Polska długa i szeroka, tak różne gusta w naszym kraju. Nie powinien dziwić więc fakt, że podobnie jak wielu amatorów nowoczesności w naszym kraju, tak samo dużo znajdzie się miłośników klasycznego, czasem wręcz rustykalnego stylu. Drewniane lub kamienne blaty, pięknie zdobione drewniane fronty w klasycznych brązowych lub białych kolorach i masa ciepłych dodatków, które sprawiają, że kuchnia wydaje się jeszcze bardziej rodzinna. Odpowiednie płytki na ścianie położone przez fachowca z http://atlasfachowca.pl/strefa-klienta/wyszukiwarka-fachowcow, naturalne światło, zioła w doniczkach, jasne kolory na ścianach i klimat właściwie w kilka chwil stworzył się sam. Czy jednak ma on szansę zostać nietknięty przez wiele lat? Jak najbardziej! Statystyki pokazują, że to właśnie o takim stylu marzy coraz więcej, również młodych osób, które cenią sobie ciepło domowego ogniska i tę sielskość, panującą w kuchni. Jeśli więc planujesz zdecydować się właśnie na taki klimat w swojej kuchni, możesz robić to bez obaw o zmieniające się trendy – ten jest właściwie nie do ruszenia.

Kuchnia marzeń

Projektując kuchnię musisz sobie odpowiedzieć na jedno ważne pytanie: co tak naprawdę cenisz we wnętrzach? Prostotę do granic możliwości i czy ciepły domowy klimat z naturalnym wykończeniem? Już ta odpowiedź pozwoli obrać Ci właściwy tor, który zapewne w szybkim tempie przerodzi się w oszałamiający projekt kuchni Twoich marzeń, a następnie w jego realizację i pierwsze posiłki przyrządzane już na nowych meblach i sprzętach.

Komentarze:

 

Komentarz

Dodaj komentarz:

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.