Mikrofalówka w naszej kuchni

Czasy, kiedy mikrofalówka służyła jedynie do odgrzewania potraw, czy przygotowywania dań gotowych powoli odchodzą w zapomnienie. Współczesna mikrofalówka to coś więcej niż tylko urządzenie grzejące potrawy. Dobra mikrofalówka posiada specjalne funkcje dzięki którym szybko i w sposób właściwy rozmrozimy mięso. Współczesna mikrofalówka to urządzenie pozwalające na gotowanie w błyskawicznym tempie. Jeśli więc chcemy mieć dobrą i nowoczesna mikrofalówkę w swoim domu musimy wybrać taką, która potrafi jak najwięcej. Dobra mikrofalówka to taka, za którą zapłacimy około 500 zł. wzwyż. Pamiętajmy, że im droższy sprzęt tym więcej potrafi. Warto też brać pod uwagę markę mikrofalówki. Te renomowanych firm zazwyczaj kosztują więcej ale i potrafią o wiele więcej niż te z mniej rozpoznawalnych firm. Mikrofalówki renomowanych firm różnią się zdecydowanie pod względem bezpieczeństwa, czy funkcjonalności od tańszych modeli.

 

Zanim sięgniemy po pierwszą lepszą mikrofalówkę warto się przyjrzeć przede wszystkim pojemności i to nie tylko tej zadeklarowanej. Rzeczywisty rozmiar nie zawsze pokrywa się z tym co podaje producent. Warto to mieć na uwadze i po prostu porównać ze sobą wnętrza kilku modeli mikrofalówek różnych producentów. Nie kupujmy mikrofalówki poniżej 20 l. Dlaczego? Są to sprzęty niefunkcjonalne, odpowiednie do podgrzewania tylko małych porcji jedzenia. Chcąc na przykład odgrzać sobie pizzę wielkich rozmiarów nie zrobimy tego, gdyż zabraknie miejsca w naszej mikrofalówce. Zanim kupimy mikrofalówkę weźmy pod uwagę koszty związane z energią elektryczną, bowiem im większa mikrofalówka, tym więcej będzie pobierać prądu.

Na jaką więc się zdecydować?

Na pewno na taką, która jest energooszczędna. Decydujmy się na mikrofalówki o mocy 900 -1000 W. Poza energooszczędnością ważna jest także funkcjonalność mikrofalówki. Wielkim zainteresowaniem cieszą się mikrofalówki posiadające opcję grill. To mikrofalówka skierowane głównie dla osób ceniących sobie zdrowe jedzenie. Na rynku jest wiele mikrofalówek, w których sterowanie jest proste, najlepiej elektroniczne, na którym wszystkie parametry można szybko i precyzyjnie ustawić kilkoma kliknięciami. Mikrofalówki takie cieszą się chyba największą popularnością. Dla bardziej wymagających klientów czekają mikrofalówki, które same dobierają czas pracy na podstawie masy produktu i wybranej funkcji. Zanim pójdziemy na zakupy z zamiarem kupienia nowej mikrofalówki zastanówmy się więc jakiej potrzebujemy, jaka będzie najbardziej odpowiednia dla nas i naszych domowników.

Komentarze:

 

No moim zdaniem 1000W to podstawa. Warto sobie sprawdzić, żeby potem nie było zaskoczenia, ze nam mikrofala niemal nie działa :D

Dodaj komentarz:

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.