Poranna kawa

Dzień bez porannej kawy dla wielu z nas jest dniem straconym. Nic tak nie postawi na nogi jak filiżanka dobrej kawy. Czasy, kiedy piło się zwykłą parzoną kawę powoli odchodzą w zapomnienie. Przyzwyczailiśmy się już do wszelkiego rodzaju ekspresów i zaparzaczy do kawy, bez których nie wyobrażamy sobie życia. Na jakie urządzenie do sporządzania kawy się zdecydować? Najpopularniejszymi urządzeniami są wspomniane już ekspresy i zaparzacze.

Zastanawiając się nad zakupem ekspresu do kawy musimy zdawać sobie sprawę z tego, że jeśli na co dzień przygotowujemy nie więcej niż dwie filiżanki kawy najbardziej optymalnym rozwiązaniem będzie wybór ręcznego ekspresu ciśnieniowego. Z kolei jeśli przygotowujemy spore ilości kawy zdecydujmy się na ciśnieniowy ekspres do kawy automatyczny.

Zastanawiając się nad właściwym wyborem ekspresu weźmy pod uwagę przede wszystkim
system spieniania i podgrzewania mleka. Miłośnicy cappuccino powinni wybierać ekspresy z systemem cappuccino lub z wbudowanym pojemnikiem na mleko. Wielkim zainteresowaniem cieszą się ekspresy do kawy, które posiadają funkcję wstępnego parzenia kawy. Dzięki takiej opcji nasza kawa będzie mieć aromatyczny i wyrazisty smak. Nowoczesne ekspresy do kawy posiadają wiele ciekawych funkcji, między innymi wyświetlacz, wbudowaną płytę podgrzewającą, filtr wody czy regulowaną wysokość, które ułatwiają codzienną obsługę takich urządzeń.

Wiele osób decyduje się na kupno zaparzacza. Wbrew opinii urządzenia te cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Tak zwane zaparzacze, do którego po prostu wsypuje się kawę, zalewa się ją gorącą wodą i za pomocą specjalnego tłoczka oddziela się napar od fusów, wbrew pozorom nadal zyskują nowszych zwolenników. To urządzenia dla prawdziwych smakoszy naturalnej kawy. Urządzenia tego typu nie są drogie, a kawa sporządzania za ich pomocą jest prawdziwą kawą o wyrazistym smaku. Kupując zaparzacz do kawy zwróćmy uwagę przede wszystkim na jego pojemność. Najbardziej optymalną pojemnością takiego zaparzacza będzie jeden litr. W zupełności wystarczy dla jednej standardowej rodzinki.

Decydujmy się na zaparzacze wykonane ze szkła żaroodpornego i ze stali nierdzewnej. To materiały wpływające pozytywnie na nasze zdrowie. Dla bardziej wybrednych klientów rynek przygotował specjalną serię zaparzaczy do kawy zwanych kawiarkami. Urządzenia takie składają się z trzech elementów, z pojemniczka na wodę, z pojemniczka na kawę oraz z małego dzbanuszka. Kawiarkę po prostu stawia się na gaz, gotująca się woda pod ciśnieniem filtruje kawę. Kawa w kawiarki ma prawdziwy smak kawy. To urządzenie dla miłośników smaku prawdziwej kofeiny.

Komentarze:

 

Dobry ekspres, dobra kawa, poranek, radio, to jest to!!!

Dodaj komentarz:

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.