Najczęstsze błędy popełniane przy kupnie lodówki

Lodówkę kupujemy na lata, dlatego też decyzja zakupowa powinna być dobrze przemyślana. Aby ustrzec się przed popularnymi błędami, zapraszamy do sprawdzenia tych, które pojawiają się na drodze do znalezienia najlepszego urządzenia.

 

Idealna lodówka to taka, która jest dopasowana do potrzeb użytkownika oraz miejsca montażu, a ponadto cechuje ją energooszczędność i funkcjonalność, a korzystanie z niej jest bardzo proste. Niestety podczas poszukiwań wymarzonego sprzętu bardzo łatwo popełnić błąd. Doradzamy, na co zwrócić uwagę, by potem nie żałować.

Zbyt duża pojemność

Często kupujemy lodówki „na wyrost”. Zbyt pojemne urządzenie nie tylko kosztuje więcej i zabiera dużo miejsca w kuchni, ale również pobiera więcej energii. Zatem jeżeli twoja rodzina nie jest duża lub mieszkasz samodzielnie, nie kupuj sporej lodówki, ale wybierz mniejszy model, w którym półki nie będą wypełnione powietrzem.

Niska klasa energetyczna

Wielu z nas nie sprawdza także klasy energetycznej lodówki, a to właśnie ona wpływa na późniejsze rachunki. Najbardziej energooszczędna lodówka to ta, która ma oznaczenia powyżej A, czyli A+, A++ oraz A+++. Oczywiście, warto przekalkulować, czy dany energooszczędny model się opłaca, biorąc pod uwagę jej roczne zużycie energii oraz jej koszt za 1 kWh oraz cenę lodówki. Najbardziej opłacalne są przeważnie urządzenia A+ oraz A++.

Niefunkcjonalne wnętrze lodówki

Przechowujesz w lodówce dużo warzyw? A może potrzebujesz przestrzeni na butelki? Sprawdź, jak wygląda wnętrze lodówki, aby łatwo przechowywać w niej wszystkie potrzebne ci produkty. Zwróć też uwagę na wykończenie wnętrza – powinno być opływowe i łatwe w czyszczeniu.

Styl lodówki

Gdy kupujesz lodówkę wolnostojącą, dobierz taką, która będzie pasowała do posiadanego już sprzętu AGD oraz do aranżacji kuchni. Biała lodówka przy reszcie sprzętu w kolorze inox nie będzie prezentować się zbyt atrakcyjnie.

 

 

Niesprawdzenie cen urządzeń w różnych sklepach

Dzisiaj ceny pomiędzy różnymi sklepami z AGD mogą znacznie się różnić, nawet o ponad 100 złotych. Gdy nie chcesz przepłacać, w takim przypadku nie podejmuj decyzji pochopnie, ponieważ może się okazać, że w sklepie internetowym czeka na ciebie znacznie niższa cena niż w sklepie stacjonarnym, a ponadto nie musisz martwić się o transport, ponieważ sprzęt zostanie dowieziony do ciebie za darmo.

Komentarze:

 

No warto się zastanowić przed zakupem, poczytać takie właśnie artykuły a nie brać pierwszą-lepszą

Dodaj komentarz:

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.