Lodówka – urządzenie konieczne w naszym domu

W każdym domu musi być lodówka. Bez tego urządzenia nie wyobrażamy sobie normalnej egzystencji. To urządzenie pozwalające na gromadzenie zapasów i utrzymanie zdrowego jedzenia. Na rynku nie brakuje lodówek, jest z czego wybierać, jednakże często mamy problem z zakupem tej właściwej do naszego domu. Chcąc kupić lodówkę musimy wziąć pod uwagę nie tylko jej funkcjonalność ale i gabaryty. Na pewno powinniśmy zwracać uwagę na zużywanie energii. Jak doskonale wiemy, lodówka musi być nieustanne podłączona do gniazdka elektrycznego. Chodzi o to aby nawet przy wielokrotnym jej otwieraniu temperatura wewnątrz utrzymywała się na stałym poziomie przy jednoczesnym małym poborze prądu. Dlatego wybierajmy lodówki energooszczędne. Taką informację zobaczymy zazwyczaj na opakowaniu danej lodówki. Warto wybrać lodówkę która posiada tak zwaną klasę AA. Co to znaczy? Kupując lodówkę klasy AA będzie ona stale utrzymywać stałą temperaturę. Pojemność to kolejny ważny parametr, który należy brać pod uwagę podczas kupna lodówki. Pamiętajmy, że modele o większej pojemności charakteryzują się zazwyczaj pokaźnymi gabarytami. Jeżeli więc mamy małe mieszkanie, duża lodówka będzie nieadekwatna do warunków mieszkalnych. Funkcja oddzielnych agregatów to kolejna kwestia. Coraz częściej decydujemy się na zakup chłodziarko – zamrażarki. W takiej sytuacji bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem będą dwa osobne agregaty a tym samym i dwa termostaty. Pojemność jest również ważna. Mając małą kuchnię decydujmy się na lodówki mające pojemność do 35 litrów, mając duże mieszkanie pojemność jest obojętna, no chyba że mieszkamy sami to zakup ogromnej lodówki byłby absurdem. Wielkim zainteresowaniem od wielu lat cieszą się lodówki ze szklanymi półkami, które pozwalają na utrzymanie urządzenia w idealnym stanie z racji tego, że szkło można z łatwością wyczyścić. Szklane półeczki w lodówce prezentują się naprawdę okazale. Decydując się na lodówkę z zamrażarką czyli tak zwaną chłodziarko -zamrażarkę, zadbajmy o to, by posiadała funkcję szybkiego mrożenia. Chłodziarko-zamrażarka to rozwiązanie niezwykle przydatne w przypadku mrożenia mięs i innych dużych produktów. Co do ceny, jaką będziemy musieli zapłacić za lodówkę, to są urozmaicone. Te renomowanych firm kosztują wiele, jednakże warto kupić porządny sprzęt, który szybko nie odmówi nam posłuszeństwa. Zawsze można się poradzić sprzedawcę, który z pewnością wybierze dla nas tę odpowiednią lodówkę. Tak czy inaczej jakąś lodówkę wypadałoby mieć.

Komentarze:

 

Dobra lodówka – podstawa w każdym domu! Warto poszukać i zapłacić nawet wiecej, niż na początku zakładaliśmy

Dodaj komentarz:

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.