Tania lodówka – jak kupić dobry model bez przepłacania?

Nie każdy z nas może pozwolić sobie na zakupienie drogiej lodówki, która kosztuje po parę tysięcy złotych. Większość z nas poszukuje modeli, których cena oscyluje wokoło 1000 złotych, a nierzadko nawet w niższej. Jak wobec tego znaleźć tanią lodówkę?

Skupimy się tutaj na lodówkach nowych, ponieważ nie każdy z nas chce kupować modelu używanego. Ponadto nie wiadomo, w jakim naprawdę jest on stanie technicznym. Przede wszystkim zaoszczędzić można zarówno na wyborze odpowiedniego modelu lodówki, jak i również na miejscu, gdzie zostanie ona zakupiona. Dzięki dobraniu odpowiedniego modelu i sklepu można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.

Wielkość lodówki

Przede wszystkim zaoszczędzić można na wielkości lodówki. Częstym błędem popełnianym przy jej zakupie jest wybranie za dużego urządzenia, które nie dość, że jest drogie samo w sobie, to jeszcze kosztuje więcej w eksploatacji.

Dla singla najlepsza będzie podblatowa lodówka z zamrażalnikiem, natomiast przy wybieraniu modelu dla większej rodziny warto kierować się zasadą, że do standardowej pojemności 120 litrów należy dodać po 30 litrów dla każdego domownika.

Klasa energetyczna

Najtańsze lodówki to modele, które pobierają dużo prądu i ich klasa energetyczna jest niska. Nie warto jednak oszczędzać w tym obszarze, ponieważ energooszczędna lodówka będzie wprawdzie kosztowała na początku nieco więcej, ale potem korzystanie z niej będzie tańsze. Najlepiej wybierać lodówki oznaczone literami, A, A+, A++ czy A+++.

Dodatkowe funkcje

Drogie lodówki oferują pełną gamę różnorodnych funkcji, na przykład No Frost, kostkarkę do lodu, mają specjalne pojemniki do przechowywania warzyw i owoców czy dwa kompresory. Gdy jednak liczy się niska cena, można po prostu zrezygnować z tych funkcji – lodówka będzie także działała tak, jak powinna.

Porównuj ceny i poluj na promocje

Nie zapomnij o tym, aby przy poszukiwaniu odpowiedniej lodówki sprawdzać ceny w różnych sklepach, także tych internetowych. Najlepiej posłużyć się porównywarkami cen, które wskażą, gdzie można liczyć na promocje. Także warto polować na promocje i kody rabatowe.

Komentarze:

 

Koło tysiaka faktycznie można dorwać fajne modele. Może nie będzie to lodówka z mini-barek itd. ale będzie się fajnie sprawdzać. Samki kupiliśmy lodówkę gdzieś w necie za około 950 zł, rok już działa i oby tak dalej

Dodaj komentarz:

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 539 810 528

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.