Najpopularniejsze projekty domów z garażem

Decyzja o wybudowaniu domu wiąże się z koniecznością wybrania odpowiedniego projektu architektonicznego. Warto już na samym początku zastanowić się, jakie są nasze oczekiwania wobec przyszłego lokum. Musimy zdecydować, czy wolimy dom parterowy czy piętrowy oraz czy chcemy mieć dostęp do poddasza użytkowego, piwnicy i garażu. Powinniśmy też przemyśleć, jaka wielkość domu nas interesuje – również pod względem działki, jaką dysponujemy. Musimy także sprecyzować nasze oczekiwania pod względem finansowym. Jednymi z najczęściej wybieranych projektów domów jednorodzinnych są propozycje Biura Architektonicznego KB Projekt. Przedstawiamy te z nich, które cieszą się największą popularnością wśród inwestorów.

Projekt DM-6273 „ŻEGIESTÓW”
Projekt „ŻEGIESTÓW” łączy w sobie tradycyjną strukturę architektoniczną i stylową nowoczesność. Nic dziwnego, że to właśnie on jest jednym z częściej kupowanych projektów. Ze względu na sporą powierzchnię jest to dom, który idealnie nadaje się dla dość licznej rodziny. To parterowy budynek z poddaszem mieszkalnym i częściowym podpiwniczeniem, które w razie potrzeby można rozbudować, uzyskując podpiwniczenie całkowite. Ze względu na to, że dom składa się aż z trzech kondygnacji, idealnie nadaje się na dość wąskie działki o szerokości 16,65 m2. Łączna powierzchnia zabudowy wynosi w tym przypadku 106,82 m2, na której można uzyskać powierzchnię użytkową wynoszącą aż 160,95 m2. Dom ma kształt zwartej bryły, dzięki czemu można zminimalizować koszty ogrzewania. Ekonomiczność konstrukcji jest podkreślona dzięki dwuspadowemu dachowi. Dzięki prostej, klasycznej bryle i efektownemu dachowi o kącie nachylenia 47°, projekt „ŻEGIESTÓW” doskonale komponuje się z otoczeniem przyrodniczym. W projekcie przewidziano stworzenie częściowo zadaszonego balkonu, osłoniętego przez wysuniętą połać dachową. W części podpiwniczonej zaplanowano garaż z jednym stanowiskiem, jednak można wykorzystać tę przestrzeń również do celów gospodarczych lub technicznych.

Projekt DM-6313 „NAŁĘCZÓW”
Projekt „NAŁĘCZÓW” to propozycja dla inwestorów, którzy marzą o domu w stylu architektonicznym nawiązującym do urokliwego dworku polskiego. Ten niezwykle efektowny projekt zakłada stworzenie efektownej, symetrycznej bryły z detalami przywołującymi na myśl dawne dworki szlacheckie. Wejście do domu zdobi wyjątkowo stylowy tympanon, dzięki któremu jeszcze bardziej oddano tradycyjny styl dworku. Dom jest bardzo jasny, ponieważ przewidziano w nim wiele przeszkleń. Dom idealnie komponuje się z przyrodą, stanowiąc prawdziwą ozdobę okolicznego krajobrazu. Dlatego najlepiej nadaje się na większe działki, na których przewidziano także stworzenie ogrodu. Na parterze przewidziano aż 13 pomieszczeń, w tym kuchnię, jadalnię, pokój dzienny, trzy dodatkowe pokoje, łazienkę i WC. Na tej konsygnacji uwzględniono również miejsce na garaż i kotłownię. Do garażu można wejść zarówno z zewnątrz, jak i z wewnątrz budynku.

Projekt DM-6430 „WESÓŁKA”
Projekt DM-30 zakłada zbudowanie domu parterowego o bardzo ciekawej bryle. Na bocznej elewacji zaplanowano wysunięcie, dzięki czemu nadano bryle dynamiki i atrakcyjnego kształtu. Dom idealnie nadaje się dla rodziny z dziećmi. Dzięki dużej ilości przeszkleń budynek jest bardzo jasny i przytulny. Przewidziano utworzenie dwóch tarasów i dwóch balkonów, dzięki czemu zyskano sporo miejsca do relaksu i odpoczynku. Na parterze znajduje się obszerna przestrzeń dzienna z kuchnią, pokojem dziennym i WC. Na tej kondygnacji znajduje się także część gospodarcza, z garażem i kotłownią. Natomiast na poddaszu są aż trzy niezależne sypialnie, garderoba i łazienka. Dwie z sypialni posiadają własne balkony. Dzięki optymalnie rozplanowanemu rozkładowi pomieszczeń dom jest wygodny i komfortowy.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.