Projekty domów z garażem i piwnicą

Domy z piwnicą i garażem są najlepszym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie komfort i wygodę. Dzięki tym pomieszczeniom zyskujemy ogromną ilość miejsca, które możemy wykorzystać właściwie w dowolny sposób. Garaż w większości przypadków ma na celu zabezpieczenie naszego samochodu przed działaniem czynników atmosferycznych oraz zapewnienie mu większego bezpieczeństwa i ochrony przez potencjalnymi włamywaczami. Niekiedy garaż służy także za mały warsztat czy schowek na narzędzia. Z kolei dysponując piwnicą, możemy wykorzystać ją np. do przechowywania produktów spożywczych. Dlaczego warto zdecydować się na dom z garażem i piwnicą? O tym opowiadamy w poniższym artykule.

Garaż dostawiony z boku
Chcąc posiadać przy domu jednorodzinnym własny garaż, mamy do wyboru trzy możliwości. Pierwszą z nich jest wzniesienie osobnego budynku. Na taki krok mogą sobie jednak pozwolić tylko właściciele sporych posesji. Wybudowanie osobnego garażu wiąże się też z wysokim kosztem inwestycji. Aby temu zapobiec, można zdecydować się na garaż umieszczony w podpiwniczeniu. Ta metoda jest tańsza, jednak wymaga, by konstrukcja architektoniczna budynku mieszkalnego uwzględniała częściowe lub całościowe podpiwniczenie. Ostatnim sposobem jest umieszczenie garażu jako przedłużenie budynku mieszkalnego. W tym przypadku garaż jest spójnie stylistycznie zresztą budynku, a jednocześnie umożliwia wykorzystanie powierzchni znajdującej się w piwnicy w innym sposób. Garaż stanowiący przedłużenie bryły domu jest bardzo praktycznym rozwiązaniem, ponieważ sprawia, że nie musimy stawiać na posesji osobnego budynku. Taka strategia sprawdzi się zwłaszcza na niewielkich działkach, których właściciele mają do dyspozycji ograniczoną ilość przestrzeni. Planując wybudowanie domu z garażem możemy zdecydować się na garaż jedno- lub dwustanowiskowy. W takim garażu swobodnie zmieszczą się dwa samochody osobowe lub jeden większy samochód terenowy. Garaż dostawiony z boku najczęściej jest wyposażony w dodatkowe wejście prowadzące prosto do części mieszkalnej, co dodatkowo zwiększa wygodę i komfort domowników.

Piwnica na różne sposoby
Powierzchnię podpiwniczenia można wykorzystać na wiele sposobów. Najpopularniejszym jest oczywiście przechowywanie żywności. Ze względu na niską temperaturę, piwnica świetnie nadaje się do magazynowania produktów spożywczych, warzyw i przetworów. Dlatego większość z nas przeznacza piwnicę na przydomową spiżarnię. Piwnica doskonale nadaje się także na kotłownię oraz pomieszczenie gospodarcze. Jeśli chcemy czegoś innego, możemy zaaranżować tę powierzchnię w alternatywny sposób. Coraz większą popularnością cieszy się między innymi przeznaczenie dostępnej przestrzeni na siłownię lub saunę. Bardzo ciekawym pomysłem jest również wydzielenie osobnej piwniczki na wino. Tak czy inaczej podpiwniczenie stanowi doskonałe uzupełnienie reszty pomieszczeń w budynku.

Projekty domów z garażem i piwnicą
Planując budowę domu jednorodzinnego powinniśmy skorzystać z oferty biur projektowych. Wykwalifikowani architekci i doświadczeni konstruktorzy dbają o to, by propozycje budynków mieszkalnych Biura Architektonicznego KB Projekt zadowoliły nawet najbardziej wymagających klientów. Projekty domów z garażem i piwnicą to przede wszystkim budynki o klasycznym wyglądzie, o prostej, tradycyjnej konstrukcji i eleganckiej, niewymuszonej estetyce. Takie budynki doskonale wpiszą się w każdy krajobraz – zarówno wiejski, jak i podmiejski. To propozycja w sam raz dla osób, które marzą o własnym, funkcjonalnym domu idealnie komponującym się z otoczeniem przyrody. Minimalistyczne elewacje i dwuspadowy dach dodają konstrukcji elegancji i stylu, a jednocześnie sprawiają, że koszt budowy zostaje zminimalizowany.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.