Jakie meble wybrać do garderoby?

​Garderoba to chyba najbardziej pożądane przez kobiety (i nie zawsze tylko kobiety) pomieszczenie w domu. Oczywiście jest to ogromne uproszczenie, ale drogie panie, która z nas nie byłaby zadowolona z takiego miejsca? Pomieszczenia gdzie wszystkie nasze ubrania mają swoje miejsce, a gdy pomyślimy o garderobach znanych nam z wielu komedii romantycznych – mamy przed swymi oczami piękne meble, toaletki, regały kanapy i wiele innych udogodnień dzięki którym możemy poczuć się wyjątkowo podczas codziennego dobierania adekwatnej stylizacji. 

Meble w małej garderobie
Niewielkie garderoby możemy spotkać najczęściej przy sypialniach albo w domach lub mieszkaniach, gdzie nie ma dla nich innego lepszego rozwiązania. Jednak i taką garderobę można bardzo ciekawie urządzić i sprawić, że będzie świetnie spełniała swoje funkcje. Do małej garderoby najlepszym wyborem są meble modułowe, czyli takie składające się z wielu mniejszych elementów. Meble modułowe można dowolnie ze sobą zestawiać i łączyć. Do garderoby – nie ważne dużej czy małej na pewno potrzebne będą między innymi szafki na ubrania na wieszakach, odpowiednie drążki i same wieszaki, szafki z półkami (różnych rozmiarów), oraz szafki z wysuwanymi szufladami lub koszykami – co jest bardzo wygodną możliwością. To jakie dokładnie szafki kupić i ile zależy tylko i wyłącznie od tego jakie są nasze indywidualne potrzeby, od ilości posiadanych ubrań, oraz od wielkości garderoby. Oczywiście w garderobie nie może również zabraknąć naprawdę dużego lustra – w małej garderobie można umieścić je na przykład na drzwiach od jednej z większych szafek, co zdecydowanie pozwoli nam zaoszczędzić trochę miejsca. Jeśli wystarczy nam przestrzeni, umieśćmy w garderobie jakiś mebel do siedzenia, tak by móc na przykład spokojnie zmienić obuwie, czy też włożyć rajstopy albo pończochy.

Meble do dużej garderoby
Sytuacja z meblowaniem dużej garderoby daje nam zdecydowanie większy wachlarz możliwości. Przecież kto nie marzy o dużej, przestronnej garderobie, w której wszystko się zmieści, nic się nie gniecie i nie niszczy, a także gdzie bez najmniejszego trudu da się odnaleźć właśnie poszukiwany element ubioru? Taka garderoba to przede wszystkim przyjemność korzystania z niej. W dużych pomieszczeniach w których robimy garderoby najczęściej swoje ubrania trzyma para lub nawet całe rodziny, ze względu na to warto w nich wyznaczyć kilka różnych stref, tak aby każdy członek rodziny czy też każdy użytkownik garderoby miał w niej swoje miejsce i mógł bez trudno się w niej odnaleźć. Jeżeli planujemy osobiście „zaprojektować” wnętrze naszej garderoby i dobrać odpowiednie meble, to pierwszą rzeczą jaką się zajmiemy powinno być zastanowienie się nad tym czego potrzebujemy i jak chcemy aby nasza garderoba wyglądała, może ma być w jakimś konkretnym stylu, albo nawiązywać do czegoś swoim wystrojem? Pomocne w tym zadaniu może okazać się przeglądanie różnych zdjęć garderób i zorientowanie się dzięki temu co nam się podoba. Opcji umeblowania garderoby jest naprawdę wiele, ale znowu najpopularniejsza i zarazem najwygodniejsza okazuje się opcja urządzenia garderoby za pomocą mebli modułowych. Jeśli znamy dokładny wymiary naszej garderoby i wiemy już co dokładnie będzie nam potrzebne, to pozostaje znaleźć komplet najbardziej nam odpowiadający. 

Jeśli mamy miejsce – warto pomyśleć też o dodatkach
Mając miejsce w garderobie warto dobrać kosze lub różne inne dekoracyjne pojemniki pudła i pudełka, które poustawiamy na półkach i podłodze. Można w nich będzie umieścić na przykład buty, różne drobne akcesoria, albo biżuterię.

Komentarze:

 

Zdecydowanie się zgadzam, wszystko zależy od tego, czy mamy dużą, czy małą garderobę, wtedy mamy inne możliwości, inne wydatki. My mamy taka nie za wielką i faktycznie, same fakty

Dodaj komentarz:

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.