Lampa na biurko - jak wybrać odpowiednią?

​Wybór lamp kina biurko to nie lada wyzwanie, jest to kwestia ważna zarówno w pokoju dziecięcym – gdzie uczą się nasze pociechy, jak i w domowym gabinecie, z którego korzystamy my sami. Przy klimacie panującym w Polsce, gdzie większa część jesieni i zimy jest szara, a zmierzch następuje niezwykle wcześnie, wybór dobrej lampki jest wręcz rzeczą konieczną i obowiązkową. Jednak w jaki sposób prawidłowo wybrać lampkę na biurko? Decydować się na tradycyjne rozwiązania czy poszukać czegoś nowego, bardziej innowacyjnego? Od czego zacząć? I jaka powinna być dobrze dobrana lampka na biurko? Wybierając lampkę na biurko powinniśmy po prostu rozważyć kilka ważnych jej parametrów czy też cech – co zdecydowanie ułatwi nam decyzję. Podczas dokonywania wyboru zwróćmy więc uwagę na: 

Kształt lampki
Wybierając lampę biurkową, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na to jaki kształt ma, oraz w jaki sposób się ją mocuje do biurka. Wybór mamy tu niezwykle szeroki, ponieważ możemy zdecydować się na lampkę, którą po prostu postawimy na biurku, czy też na lampkę z tak zwanym klipsem, którą przypniemy do blatu biurka lub jakiegoś jego elementu. Kolejną rzeczą która mieści się w kształcie jest sposób skonstruowania ramienia – czy jest ono ruchome i pozwala na dużą swobodę ustawienia strumienia światła, czy też nie ma możliwości regulacji wysokości, czy też odchylenia. Bezsprzecznie bardziej opłacalne ze względu na wygodę i funkcjonalność jest kupienie lampki mającej specjalne regulowane ramię i możliwość przypięcia jej w dowolnym miejscu biurka. 

Barwa światła – coś małego a ważnego
Jest to parametr o którym bardzo często zapominamy, a który jest również niezwykle ważny. Barwa światła jaką emituje lampka nocna jest bardzo ważna, bo to przy tym świetle będziemy spędzać dużo czasu podczas pracy czy nauki. Idealnym rozwiązaniem byłoby, gdyby światło z lampki przypominało jak najbardziej światło dzienne obecnie na taki efekt pozwalają nam żarówki halogenowe, jednak mają też swoje minusy – a przede wszystkim to, że żarówki halogenowe bardzo mocno się nagrzewają. Kolejne w kolejce do tytułu najlepszych żarówek do lampki biurowej są lampki LED. Lampki LED również mogą emitować światło o barwie możliwie zbliżonej do światła dziennego, a przy tym nie nagrzewają się tak jak to robią żarówki halogenowe. Oświetlenie ledowe ma również jeszcze jedną ważną zaletę, a mianowicie w lampkach typu LED można regulować barwę światła, co daje nam możliwość dostosowania jej do swoich potrzeb i ustawienia zarówno ciepłego jak i zimnego światła.

Estetyka, która nam odpowiada
Lampki na biurko w pokoju dziecięcym nie muszą być nudnym elementem wystroju. Te w naszym gabinecie, też nie powinny być nudne i nijakie. Wybierzmy coś na co będzie nam się miło patrzyło a w efekcie coś co stworzy przyjazny klimat w pomieszczeniu. Nowoczesne lampki i oświetlenie mają zarówno ciekawy wygląd jak i wiele dodatkowych funkcji, które dobrze wykorzystane ułatwią nam życie. Jeżeli chodzi o lampki dla dzieci popularne są między innymi takie, które potrafią świecić w różnych kolorach, pokazują datę, czas i temperaturę w pomieszczeniu, czy też puszczają ulubioną melodię.

Wybór ma satysfakcjonować użytkownika
Warto pamiętać, że odpowiednio dobrane oświetlenie umożliwia pracę przy biurku, ale również wpływa na efektywność takiej pracy i nauki, a także że nie powoduje zmęczenia oczu. Dlatego właśnie wybór lampki zarówno dla dziecka jak i dla siebie samego to coś, czego nie powinno się bagatelizować. Jest to niewielki element wystroju a może przynieść ogromne wręcz zmiany na lepsze.

Komentarze:

 

Ja kupiłam mega fajną w Ikei za 70 zł chyba! Taka metalowa, regulowana, jakby dla architekta. Mega ładna, wygodna, świeci rewelacyjnie :)

Dodaj komentarz:

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.