Jaki kolor ścian wybrać do gabinetu?

Jeżeli zdecydowałeś się na urządzenie swojego własnego gabinetu to zanim weźmiesz się za jego urządzanie oraz malowanie – powinieneś dobrze przemyśleć jego przyszły wygląd. Gabinet to miejsce, które jest przeznaczone do pracy i powinno nam zapewnić wszelkie sprzyjające skupieniu się warunki. Dlatego zanim pomalujemy ściany naszego gabinetu powinniśmy wziąć pod uwagę oraz przemyśleć kilka kluczowych kwestii. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak najlepiej dobrać kolor ścian do swojego nowego gabinetu - koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Zadbaj o dobre oświetlenie swojego gabinetu!
Czemu oświetlenie w gabinecie jest takie ważne? Ponieważ w dobrze oświetlonym miejscu lepiej i efektowniej się pracuje.
Powinniśmy pamiętać o tym, że po zmierzchu wszystkie barwy niestety zaczynają szarzeć i to właśnie dobre oświetlenie może sprawić, że kolorystyka naszego gabinetu nie straci na swojej wartości. Mało tego, dobre oświetlenie może wydłużyć naszą aktywność, zwiększyć wydajność bez poczucia zmęczenia, a także może poprawić nasze samopoczucie. Nie zapominajmy o tym, że w obecnych czasach większość naszej pracy jest wykonywana na komputerze, a to bynajmniej nie służy naszemu zdrowiu – a przede wszystkim naszym oczom. Dlatego oświetlenie jest tak ważną sprawą w gabinecie – ponieważ to ono decyduje o tym jak dostrzegamy otaczającą nas przestrzeń, gdy w trakcie naszej pracy oderwiemy na chwilę nasz wzrok od monitora komputera. Warto pamiętać również o tym, że nasze oczy odpoczywają najlepiej, gdy skupimy swój wzrok na takich kolorach jak niebieski czy też zielony – dlatego warto pomyśleć o tych kolorach przy malowaniu naszego gabinetu.

Kolor ścian Twojego gabinetu powinien pasować do wyposażenia wnętrza!
Niestety, ale jeśli przykładowo pomalujemy nasz gabinet we wszystkie kolory tęczy to raczej nie bardzo będzie nam pasowało wyposażyć go w brązowe, dębowe biurko oraz wielkie lustro. Musimy pamiętać o tym, że wyposażenie wnętrza może ograniczać albo wręcz narzucać nam kolorystykę ścian, którą wybierzemy do naszego małego imperium. Dlatego zanim wybierzemy jakikolwiek kolor naszych ścian w gabinecie powinniśmy dobrze przemyśleć każdy element wyposażenia, które znajdzie się w tym pokoju. Należy zwrócić uwagę nie tylko na kolor mebli, ale także ich wielkość oraz styl. Czasami ze względu na wyposażenie gabinetu trzeba trochę zrównoważyć kompozycję, na przykład poprzez wprowadzenie kontrastu albo rozjaśnienie niektórych miejsc. Podsumowując: zanim zdecydujesz się na kolor swoich ścian w gabinecie – przemyśl w jakim stylu będziesz chciał wyposażyć swój nowy pokój przeznaczony do pracy!

Dopasuj swój gabinet do siebie samego!
Gabinet to będzie miejsce, w którym prawdopodobnie będziesz spędzał większość swojego cennego czasu – dlatego zadbaj oto, abyś lubił to miejsce. Nienawidzisz fioletowego albo czerwonego? Wykreśl te kolory z listy potencjalnych barw na Twoje ściany. Pamiętaj o tym, że każdy człowiek ma inny temperament oraz inne upodobania – dlatego nie ważne co sugerują inni ludzie oraz co piszą w kolorowych magazynach. Twój gabinet ma podobać się właśnie Tobie i to Ty masz się w nim dobrze czuć. Oczywiście możesz wziąć pod uwagę kilka cennych uwag – takich jak to, że lepiej pracuje się w jasnym, doświetlonym pomieszczeniu, a nasze oczy odpoczywają przy kolorze zielonym i niebieskim. Ale to tylko sugestia – ostateczna decyzja i tak należy do Ciebie i jestem pewna, że będzie słuszna! A jeśli nie? No cóż, ściany zawsze można przemalować!

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.