Jak urządzić kącik wypoczynkowy w gabinecie?

Gabinet w domu

Domowy gabinet przeznaczony nie tylko do pracy własnej, ale również do przyjmowania gości oraz klientów, powinien być traktowany z taką samą powagą jak ten, który znajduje się w siedzibach firm. Stanowi on naszą wizytówkę i wystawia nam świadectwo, nawet jeśli sami nie zawsze mamy tego świadomość. Już choćby dlatego powinniśmy dbać nie tylko o eleganckie, reprezentacyjne meble oraz czystość w pomieszczeniu, ale również o odpowiednie wyposażenie kącika wypoczynkowego. Tu na pierwszy plan wysuwają się wygodne siedziska, warto jednak pomyśleć również o innych elementach wyposażenia takiego wnętrza.

Miejsce, by wypocząć w gabinecie

Gabinet utworzony w domu powstaje na ogół jako miejsce pracy, nie musi jednak ograniczać się do jednej tylko funkcji. Mamy w jego przypadku do czynienia z przestrzenią, która pozwala na łączenie w jednym miejscu wielu różnych funkcji oraz rozwiązań. Jeśli dodatkowo w domu przyjmowani są klienci, wydaje się, że nie ma alternatywy dla otaczania gabinetu specjalną troską, staje się on bowiem pomieszczeniem reprezentacyjnym. Kącik wypoczynkowy może zatem służyć nie tylko samemu właścicielowi takiego gabinetu. Z pewnością sprawdzi się znakomicie również jako miejsce, w którym prowadzone będą rozmowy biznesowe i przyjmowani goście. Jeśli jednak ma pełnić funkcję reprezentacyjną, musi być zaaranżowany w odpowiedni sposób, a o aranżacji takiej nie ma mowy tak długo, jak długo nie zaczniemy poszukiwań wygodnych mebli. Kluczowym jest sofa będąca meblem dwu-, a nawet trzyosobowym, nie bez znaczenia wydaje się jednak również fotel dla gospodarza, a także stolik do kawy. Tak urządzona strefa sprawdza się zarówno wówczas, gdy chcemy przyjmować gości, jak i wtedy, gdy sami nie marzymy o niczym innym poza odpoczynkiem. Strefa relaksu to jednak nie tylko meble wysokiej jakości. Jeśli ma spełniać stawiane przed nią oczekiwania, powinniśmy zwracać uwagę także na odpowiednio dobrane materiały oraz kolory. Ściany nie mogą nas rozpraszać, nie jest też wskazane, aby w sposób przesadny skupiały na sobie naszą uwagę. Najlepszymi rozwiązaniami są w tym kontekście pastele, beże oraz inne ciepłe odcienie, wiemy bowiem, że poradzą sobie z wyzwaniem, jakie przed nimi stawiamy.

Oświetlenie w gabinecie

Nie możemy zapominać również o tym, jak duże jest znaczenie odpowiedniego oświetlenia. W sposób szczególny należy przy tym wystrzegać się sytuacji, w której światło pada bezpośrednio na twarz naszego rozmówcy. Nie tylko my sami powinniśmy czuć się w pełni swobodnie, komfort ma być bowiem odczuwany również przez naszych gości i partnerów biznesowych.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 539 810 528

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.