Biurko do studia nagrań – musi być funkcjonalne

Gdy szukamy idealnego wyposażenia dla studia nagrań, zastanówmy się nad zakupem nowego, używanego lub zbudowania własnego biurka zgodnie ze swoimi własnymi potrzebami. Dostępnych jest wiele opcji, więc poświęćmy trochę czasu na podjęcie tej decyzji. Pamiętajmy o tym, że znalezienie funkcjonalnego i ergonomicznego biurka oznacza większy komfort pracy w studio.

Odpowiedni materiał
Większość nowoczesnych mebli biurowych do studia nagraniowego jest wykonana z płyty MDF lub podobnych materiałów i nie ma elementów z twardego drewna lub półek. Konstrukcja stanowiąca połączenie sklejki twardego drewna jest tymczasem najlepszym wyborem. Takie biurko jest solidne i trwałe. MDF ma tendencję do wyginania się w punktach naprężenia, takich jak śruby jest bardziej narażone na działanie wilgoci. Jeśli do wnętrza płyt MDF dostanie się wilgoć np. przez krawędzie czy otwory na śruby, płyta rozszerzy się, a mocowanie nie będzie już tak solidne. Biurko wykonane z prawdziwego drewna liściastego i sklejki jest mniej podatne na wilgoć i na pewno będzie znacznie mocniejsze. Jest w stanie wytrzymać większe obciążenia.

Jakie cechy powinno posiadać biurko do studia nagrań?
Oczywiście, każda osoba pracująca w studio posiada swoje potrzeby i wymagania dotyczące biurka. Jednak istnieją pewne podstawowe elementy, które powinny charakteryzować wszystkie biurka do studia nagrań. Najważniejszą częścią takiego biurka jest obszerny główny blat, na którym zmieszczą się bez trudu, komputer, mikrofony, interface studio itp. Miejsca na nim powinno być naprawdę sporo. Kolejne niezbędne minimum wyższa półka. Nie musi być zbyt duża, ale powinna umożliwić umieszczenie na niej odsłuchów. Będziemy potrzebować również wysuwanej póki na klawiaturę i myszkę. Jeśli nie posiadamy zbyt dużo sprzętu, ograniczmy ilość elementów biurka, aby nie powodować niepotrzebnych odbić dźwięku.

Zrob to sam, czyli biurko do studia nagrań na miarę potrzeb
Dobrym sposobem na idealne biurko do studia nagrań może okazać się zrobienie go samodzielnie. Na wstępie wybierzmy odpowiednią wysokość i zadecydujmy, ile potrzebujemy miejsca na blacie, na którym będzie się znajdował nasz sprzęt zewnętrzny i gdzie będą kable. Narysujmy projekt na papierze milimetrowym i wytnijmy potrzebne części. Wycięcie możemy, oczywiście powierzyć komuś, kto jest bardziej doświadczony w używaniu piły. Po wycięciu części, wysuszmy je, aby zapewnić trwałość połączeń. Zawsze używajmy kleju do drewna na połączeniach, które mają być trwale przymocowane. Pamiętajmy, że o wiele łatwiej jest złożymy nasz mebel z pomocą drugiej osoby.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.